Reference

 

Likvidace plísní v bytě

Reference 1

Jedna z posledních aplikací v roce 2023 a musíme říct, že na této jsme si to vyloženě užili a ještě dlouho zůstane v našich srdcích (i plicích). Poslední dobou se mimo všelijakých témat setkáváme s názorem, že je mezi lidmi téma „máme doma plíseň“ dost velké tabu. Nikdo nechce ani svým blízkým známým přiznávat, že má doma nastěhovaného černého pasažéra v podobně vlhkých, plesnivých stěn.

Eliminace tepelných mostů

Reference 2

Dům postavený roku 2017 a hned od začátku problém s plísní, vlhkostí a tepelnými mosty. Jakmile venkovní teploty začnou padat pod 10 stupňů a v domě se začne intenzivněji topit, všechny rohy u stropů a zdi v prostoru nad okny se začnou “potit” a plesnivět. Proběhla tedy aplikace tepelně izolačního nátěru, nátěr do sebe bude nyní akumulovat teplo a stěny zateplí.

Zateplení kuchyně

Reference 3

Atypický dům s atypickým tvarem stěn, zákazník topí v celém domě elektrickými přímotopy a kuchyně je rozhodně nejstudenější místností v celém domě. Dům nechce zákazník zateplovat zvenku a tak se ozval nám, abychom udělali kompletní zateplení stěn na klíč a zachovali původní žlutou barvu na stěnách.

Likvidace plísně u stropu

Reference 4

Likvidace plísně na stropě. Máme tu pro vás krásnou ukázku likvidace plísní v rohách místností. Tepelně izolační nátěr zateplí studené rohy mezi stropem a stěnou. Plíseň již nebude mít dále možnost se zvonu objevit a to bude pro všechny členy rodiny v tomto bytě správnou investicí do svého zdraví.

Izolace stěny garáže

Reference 5

Garáž postavená pod úrovní terénu a uvnitř kolem dokola zateplena konvenčním materiálem. I tak je garáž velice chladná, stěny se rosí a v rohách se tvoří plíseň. Zadní stěna garáže byla postižena nejvíce a tak jsme se na to vrhli! Nejdříve proběhla oprava děr, poté jsme zeď napenetrovali a aplikovali tepelně izolační nátěr.

Jan H. Předseda SVJ

Jako zástupce SVJ jsme hledali varianty na snížení energií v našem domě. Problém byl v tom, že zateplení celého domu nepřicházelo v úvahu, okna jsme měli již vyměněné a tím pádem už nebyla varianta kam dál. Při hledání jsme narazili na tyto stránky. Tuto variantu jsme projednali na schůzi SVJ a většina souhlasila, že alespoň nátěr vyzkoušíme. Členem našeho SVJ je člověk, který se 20 let zabýval zateplovacími systémy a ujistil nás, že tento materiál funguje jen bohužel není v naši zemi ještě natolik rozšířen, aby o něm lidé věděli. Sjednali jsme si tedy termín návštěvy technika, aby nám řekl, jaké všechny možnosti u nás v domě jsou. Nakonec jsme se dohodli, že na zkoušku aplikujeme nátěr v naší kanceláři a já se rozhodl pro vymalování bytu. Termín aplikace a práce proběhly velice rychle a už po zaschnutí nátěru bylo při dotyku znát, že povrch reaguje na teplotu ruky a zeď je příjemně teplá. Nyní již s klidem mohu říct, že toto byla v dnešní době nejlepší investice, kterou jsme udělali, a hlavně máme možnost v našem domě snížit lidem ceny energií, kterou jsme před tím neměli.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz