O ABAMALu

ABAMAL je novinka v oblasti izolačních nátěrů, která nejenže zbaví vaše stěny plísní, ale také zateplí studené stěny a sníží vlhkost ve vašich domech, chatách a chalupách


ABAMAL Proti plísním
  • Odstraňuje plísně
  • Zabraňuje kondenzaci
  • Zlepšuje izolační vlastnosti
  • Snadná aplikace
  • Dlouhotrvající účinek
ABAMAL
  • Zatepluje stěny
  • Snižuje vlhkost
  • Snižuje náklady na vytápění
  • Ekologicky šetrný
  • Cenově dostupný

Proč jsou nátěrové hmoty ABAMAL tak skvělé?

Maximálně chrání

Nátěry ABAMAL jsou založený na bázi mikrosfér. Mikrosféry, tedy duté skleněné kuličky s vakuem se díky své velikosti dostanou velmi hluboko do struktury zdi a vyplní mikrotrhliny. Tím chrání povrch násobně více než běžné nátěry. S pomocí mikrosfér se stává nátěrová hmota funkčním nátěrem. Tato kombinace vytváří dokonalou elastickou membránu, která povrch maximálně chrání a má vysoce tepelně-izolační a protiplísňové účinky.

Propouští a přitom izoluje

Unikátní složení nátěru dobře propouští vodní páry, zabraňuje tvorbě plísní a kondenzaci vlhkosti na stěnách. Zároveň funguje jako tepelná izolace, protože v zimě brání únikům tepla z interiéru, zatímco v létě v něm vytváří příjemné prostředí.

Je bezpečný a vysoce odolný

Nátěry ABAMAL respektují životní prostředí. Jsou netoxické, zdravotně nezávadné. Díky svému složení jsou extrémně odolné proti nečistotám a jsou bezúdržbové.

Sladí se s interiérem

Nátěrové hmoty ABAMAL jsou speciálně vytvořený pro domácnosti. Splňují ty nejnáročnější požadavky na moderní interiérové nátěry a pomůžou vám dosáhnout dokonalého výsledku. Můžete je libovolně tónovat běžnými vodou ředitelnými pigmenty.

Jak to funguje

átěrové hmoty ABAMAL fungují v interiéru na fyzikálním principu pohlcení tepelného záření a následném vyzáření zpět do prostoru. Stěna je díky tomu na dotek teplá a na teplé stěně se nedokáže srážet vzdušná vlhkost a tím nevzniknou zdraví škodlivé plísně.

Zcela bez chemie

Nátěrové hmoty ABAMAL mají certifikaci Státního zdravotního ústavu o zdravotní nezávadnosti a certifikaci Technického a zkušebního ústavu v Praze s.p.. Jedná se o vodou ředitelné nátěrové hmoty, bez nebezpečných chemických látek a složek.

Vyrobeno v České republice

Nátěrové hmoty ABAMAL jsou vyvinuty a vyráběny v České republice. Díky tomu se pyšní certifikací ČESKÝ VÝROBEK.

Kde nátěr aplikovat

Díky unikátní receptuře dokáže nátěr ABAMAL nanést na stěnu každý. Složení vám přitom pomůže dosáhnout perfektního výsledku. Nátěr je určený pro použití v interiéru domácností. Nanáší se na vnitřní stěny konstrukcí domů a bytů. Pokud chcete nátěrovou hmotu ABAMAL přizpůsobit barevně, lze přidat vodou ředitelný pigment do nátěrové hmoty dle vaší barevné libosti.

Jaké vybavení potřebujete

Nátěr ABAMAL se nejlépe nanáší válečkem, FLOK nebo STORCH FineSTAR 15. Dále budete potřebovat AKU vrtačku nebo míchadlo (max. otáčky 150 ot./min.), míchadlo na AKU vrtačku pro rozmíchání, zakrývací fólii na podlahu a nábytek a malířskou mřížku.

Jak připravit povrch

Podklad nesmí obsahovat uvolňující se prvky, musí být suchý, pevný, bez olejových a mastných skvrn, zbavený prachu, plísní, solí, rzi a starých nesoudržných nátěrů nebo tapet. U nových omítek před aplikací nátěrové hmoty musí být podklad dokonalé vyzrálý. Na čerstvou omítku aplikujeme nejdříve po dokonalém vyschnutí. U nových sádrokartonů je třeba napenetrovat a podmalovat surový sádrokarton, aby nedošlo k „zflekatění“ finálního nátěru. Nátěrovou hmotu lze aplikovat na původní výmalby, podklad musí být pevný a neodlupovat se.

Jak odstranit plísně

Plísně nikdy neodstraňujte za sucha. Při mechanickém odstranění plísní dochází k poletování plísňových sporu, které následně vdechujete. Místo a okolí místa napadeného plísní otřete vlhkým hadrem bez použití jakékoliv chemie! Pokud je omítka nestabilní, tak povrch oškrábejte špachtlí. Při odstraňování plísní doporučujeme použít rukavice a respirátor.

Jak nátěr zamíchat

Než začnete nátěr nanášet, celý obsah balení pečlivě promíchejte. Přidejte vodu nebo vodou ředitelný pigment dle velikosti balení pro rozředění. Nátěrovou hmotu začněte od shora dolů pomalu rozmíchávat aku vrtačkou s míchadlem a maximálními otáčky 150ot./min. Celou nátěrovou hmotu s vodou nebo pigmentem poté míchejte do doby, než se celý obsah opět rozpustí do podoby „řeckého jogurtu“ bez hrudek.

Jak nátěr aplikovat

Takto připravenou nátěrovou hmotu můžete ihned nanášet na stěnu. Namočte váleček v nátěrové hmotě, oválejte o malířskou mřížku, abyste se zbavili přebytečného množství hmoty na válečku. V případě velkých ploch se snažte provádět aplikaci několika souvislými tahy od středu stěny po strop a podlahu. Během delšího malování ABAMAL každých 30 minut promíchejte a nanášejte pouze v ucelených plochách. Znečištěná místa, nářadí a pracovní pomůcky umyjte vodou ještě před zaschnutím nátěru.

Jak dlouho schne a tvrdne

U ABAMALu dochází k úplnému vytvrdnutí a vytvoření tepelně izolační vrstvy po 24-48 hodin od aplikace, dle místních podmínek. Po této době je nátěr již plně funkční. Povrch je teplý na dotek. U většiny zákazníku došlo v zimním období dle typu objektu k pozvednutí teploty cca o +6 °C, a objekt se rychleji vytopil.

Máte dotaz k aplikaci nátěru? Kontaktujte nás.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz